JRH Electronics Việt Nam | JRH Electronics LB25RKW01-5D24-JB
LB25RKW01-5D24-JB
Thương hiệu
JRH Electronics
Tên sản phẩm
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Model nhà sản xuất
LB25RKW01-5D24-JB
Mô tả ngắn sản phẩm
Pushbutton Switch DPDT Standard, Illuminated Panel Mount, Snap-In
Tài liệu kỹ thuật
https://www.nkkswitches.com/pdf/lbsnapinilluminated.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu JRH Electronics
Dòng sản phẩm LB
Kiểu đóng gói Bulk
Tình trạng Active
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Loại thuộc tính Standard, Illuminated
Circuit DPDT
Switch Function On-Mom
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 30 V
Actuator Type Rectangular, Button
Actuator Marking No Marking
Color - Actuator/Cap Clear (White Filter/Diffuser)
Illumination Type, Color LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection -
Features -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 22.40mm x 16.20mm
Operating Temperature -25°C ~ 50°C