E-Switch Việt Nam | E-Switch RB242D1000-125
RB242D1000-125
Thương hiệu
E-Switch
Tên sản phẩm
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V
Model nhà sản xuất
RB242D1000-125
Mô tả ngắn sản phẩm
Rocker Switch DPST 20A (AC) 125 V Panel Mount, Snap-In
Tài liệu kỹ thuật
https://configured-product-images.s3.amazonaws.com/Datasheets/RB2.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu E-Switch
Dòng sản phẩm RB2, LAMB
Kiểu đóng gói Bulk
Tình trạng Active
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Circuit DPST
Switch Function On-Off
Current Rating (Amps) 20A (AC)
Voltage Rating - AC 125 V
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Color - Actuator/Cap Amber
Actuator Marking No Marking
Illumination Type, Color Incandescent, Amber
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress Protection -
Features -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
Operating Temperature -20°C ~ 65°C