NKK Switches Việt Nam | NKK Switches YB26WRKW01-5D24-JB
YB26WRKW01-5D24-JB
Thương hiệu
NKK Switches
Tên sản phẩm
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
Model nhà sản xuất
YB26WRKW01-5D24-JB
Mô tả ngắn sản phẩm
Pushbutton Switch DPDT Standard, Illuminated Panel Mount, Front
Tài liệu kỹ thuật
https://www.nkkswitches.com/pdf/ybilluminated.pdf Tài liệu
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu NKK Switches
Dòng sản phẩm YB
Kiểu đóng gói Bulk
Tình trạng Active
Mounting Type Panel Mount, Front
Loại thuộc tính Standard, Illuminated
Circuit DPDT
Switch Function On-On
Current Rating (Amps) 3A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC 30 V
Actuator Type Rectangular, Button
Actuator Marking No Marking
Color - Actuator/Cap Clear (White Filter/Diffuser)
Illumination Type, Color LED, Amber
Illumination Voltage (Nominal) 24 VDC
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Features Voltage Reduction Lighting
Panel Cutout Dimensions Circular - 16.00mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 50°C